Výpravy vašeho života (v češtine)

Autor: The National Geographic Society
Ilustroval: Ján Uličiansky
Počet strán: 400
Spotrebiteľská cena: 39,90 €

Cena pre Vás: 20 €

VYPREDANÉ

Vyberte sa s autorom na cesty aspoň na stránkach tejto knihy. Ponúkne vám výlety na lodi, autom, vlakom, ale aj pešo, na bicykli či dokonca na saniach ťahaných psami či balónom. Prevedie vás skvelým raftom cez Grand Canyon, s jej pomocou sa môžete nalodiť na plavidlo a pustiť sa po prúde Nílu alebo prežiť niekoľko krásnych dní plavbou po Dunaji od jeho prameňa až po ústie do Čierneho mora. Ak dávate prednosť jazde autom, tak si s pomocou tejto publikácie naplánujte cestu po slávnej Route 66 naprieč Amerikou alebo si to namierte z Dillí do Tádž Mahálu, prípadne si vyrazte okolo Lago di Garda v talianskych Dolomitoch. Milovníci výletov vlakom si môžu vybrať medzi dych vyrážajúcim okruhom po Peru k jazeru Titicaca alebo sa prejsť neskutočnou rýchlosťou japonským vlakom, prípadne počas pomalej jazdy sledovať z kupé vagónu divoký život v africkej prírode pri jazde cez Juhoafrický zábavný park. Z peších túr by ste nemali obísť putovanie po chodníkoch v Denaliskom národnom parku na Aljaške, plno zážitkov vám prinesie aj pešia túra na Samaria Gorge na Kréte alebo výlet do základného tábora pod Everestom.

Milovníci cyklistiky môžu vyskúšať (možno len na stránkach knihy) diaľnicu smrti v Bolívii alebo si prenajať horské bicykle na túru po rumunskej Transylvánii. Úžasné zážitky však poskytne i pokojná jazda na bicykloch po francúzskom Provensálsku. Alebo radšej po všetkých štyroch? Čo tak napríklad vyskúšať v konskom sedle prejazd Marokom, putovanie v Andách... alebo ešte niečo exotickejšie: slonie safari v Nepále?

Z vtáčej perspektívy môžete preskúmať havajský raj, plachtiť nad riekou Rio, vydať sa balónom nad Viktóriine vodopády či Veľký bariérový útes v Austrálii. Nestačí to? Čo tak prebehnúť sa so psím záprahom po Aljaške? Potápať sa v Belize? Pretancovať, alebo skôr „pretangovať“ sa centrom Buenos Aires, alebo sledovať veľryby na Azorských ostrovoch?

Na svoje si prídu dobrodruhovia hľadajúci adrenalín aj tí, ktorí si radi pripomenú miesta spojené s ich obľúbenými autormi, prezrú slávne umelecké diela alebo sa pozrú na miesta, ktoré boli dejiskom veľkých historických udalostí. Môžete putovať do najvzdialenejších a takmer neobývaných kútov planéty, ale možno s prekvapením zistíte, že rovnako lákavé miesta nájdete takmer za rohom. A tí, ktorí výzve nedokážu odolať, tu nájdu i odporúčanie, kedy sa na miesto vysnívaného cieľa vybrať, na ako dlho, čo si nezabudnúť zabaliť... a tiež  spoľahlivé a užitočné tipy i webové stránky, kde sa dozviete viac.